ETUSIVU
KALAMARKKINAOHJELMA
kartta alueesta liikennejärjestelyt
Mikke-junan reitti
ELOKUVALINKIT
YHTEISTYÖSSÄ
YHTEYSTIEDOT
kauppiasinfo
lasten onkitulokset


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LASTEN LAITURIONGINNAN kilpailut 2016
kisoihin osallistui 102 kalastajaa

LASTEN ONKITULOKSET 21.8.2016

onkikilpailun järjestäjä:
RANTAKYLÄN KALAKAVERIT & MIKKELIN ELÄKKEENSAAJAT RY

TYTÖT&POJAT samassa sarjassa

3. Lasten Laiturionginnan  Mestaruuskilpailut.

Sijoitus

Nimi

Saaliin paino (g)

1

Kettula Sofia

753

2

Keränen Veeti

638

3

Hyyryläinen Jere

356

4

Venäläinen Elli-Noora

300

5

Tarkiainen Eemeli

270

6

Kokkola Nuutti

231

7

Kukkonen Jasmin

208

8

Al-Sammarraee Omnja

206

9

Tahvonen Oskari

190

10

Venäläinen Veikka

189

11

Räsänen Tapio

180

12

Kähkönen Aake

154

13

Bastman Nico

139

14

Kauppinen Anton

139

15

Hyyryläinen Anniina

131

16

Hämäläinen Jasper

118

17

Kotanen Niilo

109

18

Ukkonen Venla

107

19

Koponen Antti

106

20

Kurki Jere

102

21

Ukkonen Aatu

100

22

Kurki Miro

95

23

Määttä Valtteri

93

24

Kauppinen Oskari

90

25

Kinnunen Matias

85

26

Kokkola Nooa

82

27

Paavilainen Lenni

79

28

Eskelinen Matilda

76

29

Löytty Iisa

75

30

Karhunen Emil

74

31

Kämppi Joni

74

32

Tahvonen Iiris

72

33

Vauhkonen Matias

71

34

Nissinen Jere

60

35

Tissari Siiri

58

36

Torikka Iivari

56

37

Heimonen Justus

51

38

Paukkunen Verna

51

39

Lauhakari Kaisla

47

40

Kontinen Eetu

47

41

Hotti Matias

47

42

Hyyryläinen Eveliina

45

43

Eskelinen Veeti

44

44

Vahtola Nicolas

42

45

Vahtola Sofia

41

46

Soininen Joel

41

47

Varhomaa Leevi

41

48

Repo Elsa

40

49

Paavilainen Nella

40

50

Pulkkinen Aapo

36

51

Hotti Niklas

36

52

Tissari Sami

35

53

Hämäläinen Jamina

34

54

Grinberg Anton

34

55

Räsänen Lauri

31

56

Paltiala Jere

30

57

Metso Lenni

26

58

Karhunen Henrik

25

59

Morales Vincent

24

60

Luka Garcia

24

61

Kosonen Emilia

20

62

Lallukka Elias

19

63

Tarkiainen Siiri

17

64

Pajunen Venla

16

65

Virta Juuso

16

66

Kotanen Paavo

15

67

Ylönen Jenni

15

68

Väisänen Kalle

14

69

Ratia Greta-Olivia

13

70

Juuti Elmeri

11

71

Kirjalainen Eino

11

Muut onkikilpailuun osallistuneet (31 lasta):

Anderton-Tyers Kaapo

Anderton-Tyers Vili-Veikko

Eskelinen Janna

Falkenbach Hugo

Juuti Petrus

Kauhanen Aatu

Kirjalainen Juho

Lallukka Eino

Lauhakari Mirjami

Moilanen Leo

Moilanen Jyri

Morales Aatos

Murto Eero

Orava Juuso

Peltoranta Patrik

Pikkarainen Saimi

Pulkkinen Eemil

Ratia Bertta-Maria

Rytkönen Trine

Sarpi Bea

Seppä Peetu

Simula Emma

Simula Miika

Simula Tilda

Torikka Roope

Tuomenpuro Eino

Tuomenpuro Iida

Veck Oskari

Virta Roope

Väliaho Janita

Ylönen Otso